Pastorsteam

Marcus Ardenfors

Föreståndare

T. 036-19 64 02
E. marcus.ardenfors@pingstjonkoping.se

 

Mathias Maxstad

Pastor med huvudansvar för ungdom

T. 036-19 64 14
E. mathias.maxstad@pingstjonkoping.se

 

 

Caroline Eliasson

Ungdomspastor

T. 0763-40 39 95

E. caroline.eliasson@pingstjonkoping.se

 

Beatrice Bergroth

Pastor med huvudansvar för internationellt arbete

T. 0727-36 09 57

E.beatrice.bergroth@pingstjonkoping.se

 

Chatrine Carlson

Pastor med ansvar för diakoni

T. 036-19 64 10

E. chatrine.carlson@pingstjonkoping.se

Anna-Kaisa Wahlin

Pastor och kreativ ledare

T. 036-196403

E. anna-kaisa.wahlin@pingstjonkoping.se

 

Therese Liljeblad

Barnpastor Hovslätt

E. therese.liljeblad@hovslattpingst.se

 

 

 

 

Medarbetare

Göran Brengesjö

Controller

T. 036-19 64 05
E. goran.brengesjo@pingstjonkoping.se

Anna-Carin Rabnor

Administrativ ledare

T. 0720 – 88 68 10
E. ac.rabnor@pingstjonkoping.se

Ulrika Samuelsson

Barn- och ungdomsadministratör

T. 036-19 64 09

E. ulrika.samuelson@pingstjonkoping.se

Lina Ekblom

Mediaansvarig

T. 036-19 64 13

E. lina.ekblom@pingstjonkoping.se

 

Stina Vingren

Tillförordnad barnpastor

T. 0733-67 95 95

E. stina.vingren@pingstjonkoping.se

 

Mirjam Hultström

Socionom, verksamhetsledare Singoalla samt koordinator för församlingens sociala arbete

T. 036-19 64 04
E. singoalla@pingstjonkoping.se

 

Johannes Eliasson


Ledare för Sport for life / Allstar mission

T. 0763-393838

E. johannes.eliasson@sportforlife.se

 

 

Ulrica Heidari

Integrationssamordnare

T. 036-16 64 11

T. 0726-66 85 80

E. ulrica.heidari@pingstjonkoping.se

 

Bo Lindahl

Ekonomi
T. 036-19 64 18

E. bo.lindahl@pingstjonkoping,se

 

 

Ulrika Wadskog

LP- Kontakten

T. 036-19 64 06

E. ulrika.wadskog@pingstjonkoping.se

Tony Johansson

LP-Kontakten

 

 

 

Jennie Magnusson

LP-Kontakten

T. 0707-45 03 63

 

 

Jakob Sparf

Ungdomsledare i Hovslätt

T. 0725-02 22 07

E. jakob.sparf@hovslattpingst.se

 

 

 

 

ÖVRIGA MEDARBETARE

Inte anställda i församlingen men tillhör församlingens personalteam.

Evylon Brengesjö

Seniorarbetet
T. 036-19 64 24
E. evylon.brengesjo@pingstjonkoping.se

 

 

Bernth Antonsson

Koordinator för seniorarbetet

M. 0739-86 40 00

T.  036-19 64 28
E. bernth.antonsson@pingstjonkoping.se

 

 

Pedher Skoog

Butikschef Erikshjälpen second hand
T. 036-33 00 220
E. pedher.skoog@erikshjalpen.se

 

 

Övriga kontaktuppgifter

SAMTALSTJÄNST

Tel: 036-19 64 23
Läs mer om Samtalstjänst.

 

KONFERENSBOKNING/UTHYRNING

Göran Brengesjö
E. goran.brengesjo@pingstjonkoping.se

 

NÄRRADIO/Radio Vättervåg

Radio Vättervåg 98,5
T. 036-19 64 20

 

Dag-/mötesvärd EXPEDITIONEN

Tel: 036-19 64 26

 

Sång- och MUSIKEXPEDITIONEN

Tel: 036-19 64 00 /ankn.nr 461