Pastorsteam

Marcus Ardenfors

Föreståndare

T. 036-19 64 02
E. marcus.ardenfors@pingstjonkoping.se

 

 

 

Chatrine Carlson

Pastor med ansvar för diakoni

T. 036-19 64 10

E. chatrine.carlson@pingstjonkoping.se

Mathias Maxstad

Pastor med huvudansvar för ungdom

T. 036-19 64 14
E. mathias.maxstad@pingstjonkoping.se

 

 

 

Samuel Westergren


Ungdomspastor

E. Samuel.westergren@pingstjonkoping.se

Beatrice Bergroth

Pastor med huvudansvar för internationellt arbete

T. 0727-36 09 57

E.beatrice.bergroth@pingstjonkoping.se

Kristoffer Svedstam

Barn och familjepastor

T. 036-19 64 08

E.kristoffer.svedstam@pingstjonkoping.se

Anna-Kaisa Wahlin

Pastor och kreativ ledare

T. 036-196403

E. anna-kaisa.wahlin@pingstjonkoping.se

Samuel Jonsson


Ansvarig pastor – Hovslätt

E. samuel.jonsson@hovslattpingst.se

T. 036 – 19 64 07

Therese Liljeblad

Barnpastor Hovslätt – föräldraledig

E. therese.liljeblad@hovslattpingst.se

Medarbetare

Anna-Carin Rabnor

Administrativ ledare

T. 0720 – 88 68 10
E. ac.rabnor@pingstjonkoping.se

Göran Brengesjö

Controller

T. 036-19 64 05
E. goran.brengesjo@pingstjonkoping.se

Ingela Sigvardsson


Verksamhetsledare Café Pingst Vardagsrum

T. 036-19 64 25 , 079-0069 584

E.ingela.sigvardsson@pingstjonkoping.se

Mirjam Hultström

Socionom, verksamhetsledare Singoalla samt koordinator för församlingens sociala arbete

T. 036-19 64 04
E. singoalla@pingstjonkoping.se

Johannes Eliasson


Ledare för Sport for life / Allstar mission

T. 0763-39 38 38

E. johannes.eliasson@sportforlife.se

Lina Ekblom

Mediaansvarig

T. 036-19 64 13

E. lina.ekblom@pingstjonkoping.se

Annie Reinhard

Admin – barn och ungdom
E. annie.reinhard@pingstjonkoping.se

 

 

 

 

Ulrica Heidari

Integrationssamordnare

T. 036-16 64 11

T. 0726-66 85 80

E. ulrica.heidari@pingstjonkoping.se

Bo Lindahl

Ekonomi
T. 036-19 64 18

E. bo.lindahl@pingstjonkoping,se

Jakob Sparf

Ungdomsledare i Hovslätt

T. 0725-02 22 07

E. jakob.sparf@hovslattpingst.se

Ulrika Wadskog

LP- Kontakten

T. 036-19 64 06

E.ulrika.wadskog@pingstjonkoping.se

Tony Johansson


LP-Kontakten

Jennie Magnusson

LP-Kontakten

T. 0707-45 03 63

Caroline Pehrs


Butikschef – Erikshjälpen Second Hand

M. caroline.pehrs@erikshjalpen.se

Eva Axell-Hillerström

Butikschef – PMU Second Hand Jönköping city

M. eva.hillerstrom@pmu.se

T. 036-860 26 61

ÖVRIGA MEDARBETARE

Inte anställda i församlingen men tillhör församlingens personalteam.

Evylon Brengesjö

Seniorarbetet
T. 036-19 64 24
E. evylon.brengesjo@pingstjonkoping.se

Bernth Antonsson

Koordinator för seniorarbetet

M. 0739-86 40 00

T.  036-19 64 28
E. bernth.antonsson@pingstjonkoping.se

Övriga kontaktuppgifter

SAMTALSTJÄNST

Tel: 036-19 64 23
Läs mer om Samtalstjänst.

 

KONFERENSBOKNING
/UTHYRNING

Göran Brengesjö
E. goran.brengesjo@pingstjonkoping.se

 

NÄRRADIO/Radio Vättervåg

Radio Vättervåg 98,5
T. 036-19 64 20

 

Dag-/mötesvärd EXPEDITIONEN

Tel: 036-19 64 26

 

Sång- och MUSIKEXPEDITIONEN

Tel: 036-19 64 00 /ankn.nr 461