CAFÉ PINGST söker VICE CAFÉFÖRESTÅNDARE

 

Just nu befinner Café Pingst sig i ett spännande skede, vill du vara med och föra utvecklingen vidare?

Nu söker Pingstkyrkan i Jönköping dig som är ansvarstagande, positiv och flexibel för att bli vår vice caféföreståndare. Du kommer jobba med det vardagliga arbetet i kaféet i nära samarbete med vår caféföreståndare. Vi tror att du har god hand med människor och har ett stort intresse för mat och bakning. Vi vill att du har en personlig kristen tro och att du är ett med Pingst Jönköpings grundläggande värderingar och med din insats vill bygga Guds rike med hjälp av caféet. Att du är bekant med vår församling är ett stort plus.

 

Tjänstgöringsgrad: 60 -80%

Arbetstider:

Dagtid varvad med kvälls- och helgtjänstgöring

Arbetsuppgifter:

– Tillsammans med föreståndaren vara ansvarig för bemanningen av caféet med volontärer.

– Ansvara för att caféets service under vardagskvällar utvecklas.

– På sikt axla rollen som församlingens eventansvarige i caféet.

Vill du veta mer kontakta info@pingstjonkoping.se

Din ansökan vill vi ha snarast på e-mail till info@pingstjonkoping.se