Pastorsteam

Marcus Ardenfors

Föreståndare

T. 036-19 64 02
E. marcus.ardenfors@pingstjonkoping.se

 

 

Carina Josefsson

Pastor med huvudansvar för familj

T. 036-19 64 07
E. carina.josefsson@pingstjonkoping.se

 

 

Mathias Maxstad

Pastor med huvudansvar för ungdom

T. 036-19 64 14
E. mathias.maxstad@pingstjonkoping.se

 

 

Bengt KlingbergBengt Klingberg

Pastor med huvudansvar för internationellt arbete

T. 036-19 64 09
E. bengt.klingberg@pingstjonkoping.se

 

Chatrine Carlson

Pastor med ansvar för diakoni

E. chatrine.carlson@pingstjonkoping.se

Bo-Göran Leckström

Pastor i Hovslätt

E. bo-goran.leckstrom@pingstjonkoping.se

 

 

 

Medarbetare

Göran Brengesjö

Administrativ chef

T. 036-196405
E. goran.brengesjo@pingstjonkoping.se

 

 

Pia Henningsson

Adminstratör

T. 036-19 64 01
E.pia.henningsson@pingstjonkoping.se

 

 

Josefin Adolfsson

caféansvarig

T. 036-19 64 25
E. josefin.adolfsson@pingstjonkoping.se

 

 

Maini Forstén

Café Pingst

T. 036-19 64 25
E. cafe@pingstjonkoping.se

 

Mirjam Hultström

Socionom, verksamhetsledare Singoalla samt kordinator för församlingens sociala arbete

T. 036-196404
E. singoalla@pingstjonkoping.se

 

 

Ulrica Heidari

Integration samordnare

E. ulrica.heidari@pingstjonkoping.se

 

 

 

Bo Lindahl

Ekonomi
T. 036-19 64 18

E. bo.lindahl@pingstjonkoping,se

Kent Karlquist

LP-Kontakten

T. 0722-25 96 95

 

 

 

Tony JohanssonTony Johansson

LP-Kontakten

 

 

 

Jennie Magnusson

LP-Kontakten

T. 0707-45 03 63

 

Lina Ekblom

Media ansvarig

T. 036-19 64 13

E. lina.ekblom@pingstjonkoping.se

 

 

Johannes Eliasson

Projektledare All Star Mission

E. johannes.eliasson@allstarmission.se

 

 

Stina Vingren

Ungdomsledare

Ludvig Evemyr

Ungdomsledare

E.ludvig.evermyr@pingstjonkoping.se

 

 

Frida Lindberg

Barn & Familj/ Projektledare All Star Mission

Beatrice Bergroth

Missions-samordnare

E.beatrice.bergroth@pingstjonkoping.se

 

 

ÖVRIGA MEDARBETARE

Inte anställda i församlingen men tillhör församlingens personalteam.

Pedher Skoog

Butikschef Erikshjälpen second hand
T. 036-33 00 220
E. pedher.skoog@erikshjalpen.se

 

 

Eva AxellEva Axell

Biträdande butikschef Erikshjälpen second hand
T. 036-33 00 225
E. eva.axell@erikshjalpen.se

 

Evylon Brengesjö

Seniorarbetet
T. 036-19 64 24
E. evylon.brengesjo@pingstjonkoping.se

 

 

Bernth Antonsson

Koordinator för seniorarbetet

M. 0739-864 000
E. bernth.antonsson@pingstjonkoping.se

 

 

Övriga kontaktuppgifter

SAMTALSTJÄNST

Tel: 036-19 64 23
Läs mer om Samtalstjänst.

CAFÉ PINGST OCH KONFERENS

Josefin Adolfsson
T. 036-19 64 25
E. cafe@pingstjonkoping.se

Konferensbokning
Göran Brengesjö
E. goran.brengesjo@pingstjonkoping.se

Närradio/Radio Vättervåg

Radio Vättervåg 98,5
T. 036-19 64 20

Dag-/mötesvärd expeditionen

Tel: 036-19 64 26

Sång- och musikexpeditionen

Tel: 036-19 64 00 /ankn.nr 461